Cena není stěžejní, ale rozhoduje o mnohém

Koupit si dům nebo bude stačit jen byt? A co když nebudu mít ani na jedno? Takové otázky si pokládá hodně lidí. A přitom je snadné na ně odpovědět.

Cena není stěžejní, ale rozhoduje o mnohém

Je jen logické, že valná část obyvatelstva, ne-li snad skoro všichni, by rádi bydleli ve svém. A proč by také ne. Když máte vlastní bydlení, máte mnohem větší kontrolu nad svým životem, což v případě podnájmu není zase tak pravda. Navíc jsou podnájmy velice drahé, nemluvě o tom, že vám nemusí majitel prodloužit smlouvu a vy si pak budete muset hledat něco jiného, často dost možná ve spěchu. To není z pochopitelných důvodů příliš dobré, a proto byste si měli koupit nějakou pěknou nemovitost, která vám bude říkat pane.

Pohoda u mobilního bydlení

Už teď je celkem jasné, že to nebudete mít jednoduché, zvláště nemáte-li hodně našetřeno. Sehnat dnes levný byt je prakticky nereálné a bez hypotéky to většina lidí nezvládne. Jenže hypotéky se už dávno nerozdávají jako bonbóny a bude se ještě zpřísňovat. Díky tomu byste měli uvažovat i o jiných možnostech, třeba o mobilheimu Lavarohouse.

Mají vše, co je potřeba

Možná se divíte, proč byste měli dát přednost mobilnímu domu před obdobně malým bytem. Důvodem by měla být samozřejmě cena, která hraje ve prospěch mobilního bydlení, ale není to jedinou vějičkou, na kterou byste se měli chytit. Těch je mnohem více. Dalším důvodem, proč dát přednost bydlení na kolech, je skvěle zateplený interiér. Moderní verze totiž disponují nejmodernějšími izolačními materiály, díky kterým budete cítit tepelnou pohodu i v případě, že se venku budou ženit všichni čerti. Když k tomu ještě připočítáte ne zrovna skromnou počáteční výbavu, měli byste mít už rozhodnuto. Ovšem i tak je argumentů ještě více.

Předávání klíčů

Tento druh obydlí nemá z logiky věci žádné základy, což je na jednu stranu nevýhodné, jelikož je nutné celou konstrukci pořádně ukotvit, na stranu druhou je to ale i velká výhoda, hlavně v našich končinách. Díky absenci základů jsou tato obydlí brána jako sofistikovanější psí boudy, což v reálném světě znamená, že kvůli jejich koupit a dovezení na pozemek nebudete muset trávit půl život na patřičných úřadech. Stačí ohlásit nový přírůstek na stavebním úřadě a máte po starostech.