Co mít v přírodní domácí lékárničce

Aloe Vera na štípance a odřeniny

Aloe vera je nenápadná, ale zázračná rostlina. Zasaďte si ji doma do květináče a dle potřeby rozřízněte a vymačkejte gel z listů. Postižené místo jím potírejte. Pomáhá hojit kožní alergie, štípance od hmyzu, odřeniny a ekzémy. Je antibakteriální, regenerační a protizánětlivá.

aloe

Česnek jako antibiotikum

Česnek je právem považován za jeden z největších pomocníků přírodní medicíny. Přezdívá se mu také přírodní antibiotikum. Obsahuje alicin, který je zodpovědný za charakteristickou chuť a aroma. Ale právě díky alicinu umí zlikvidovat viry a bakterie. Při nachlazení si naordinujte 1 syrový stroužek česneku denně. 

Hřebíček na záněty v ústech

Trápí-li vás bolest zubů nebo záněty dásní cucejte hřebíček, případně ho rozkousejte, ale nepolykejte. Má dezinfekční a antibakteriální účinky. 

Citron na překyselený organismus

Přehnali jste to s tučným nebo smaženým jídlem a máte překyselený žaludek? Připravte si vodu s citronem a celý den ji popíjejte. Citron i přesto, že má kyselou chuť, tak působí v našem těle zásadotvorně. 

žena

Cibule a med proti chřipce

Při chřipce nakrájejte cibuli na jemno a naložte přes noc do medu. Šťáva z cibule pustí léčivé látky a spolu s medem získáte sladký sirup. Užívejte 3x denně lžičku. Cibule rozpouští hleny a usnadňuje vykašlávání.

Heřmánek při křečích břicha

Heřmánkový čaj podávejte při křečích a bolestech břicha. Pomáhá též při nadýmání, průjmu a bolestech žaludku. Obklad si z něj také připravte pokud vás trápí zanícené oči nebo vleklé záněty spojivek.

Lněné semínko na zácpu

Šetrná pomoc při zácpě je konzumace lněného semínka. Nadrcená lněná semínka jezte 3x denně po lžičce. Nezapomeňte je pak dostatečně zapít. Kromě úpravy trávení je lněné semínko ceněno i pro svůj vysoký obsah omega-3 mastných kyselin.

Třezalka při depresích

Třezalka je nejúčinnější bylinné antidepresivum. Trápí-li vás lehké deprese nebo úzkost vyzkoušejte pravidelné pití třezalkového čaje nebo třezalkovou tinkturu. Pozor: třezalka se hodí jen pro krátkodobé užívání. Po měsíci s kúrou přestaňte. 

Přírodní medicína nenahrazuje odborné lékařské vyšetření a léčbu.