Co se dá vyrábět s dětmi

Když je krásné počasí může se s dětmi chodit ven, ale když se obloha zatáhne a ven by, nevystrčil nos nikdo, je třeba najít si jinou zábavu, než procházky. Je tu samozřejmě možnost vyjet někam autem a zavřít se v nějakém komplexu, avšak možná Vás zláká možnost dělat něco se svým dítětem.

Vyrobit se dá všechno, jde jen o podmínky, které k tomu máte. Pokud chcete vyrábět s dětmi, nastavíte si přirozeně nějakou nízkou příčku obtížnosti a materiál Vámi zvolený bude levný a snadno použitelný. Sami se pak nabízejí různé běžně dostupné materiály, jako je papír, špejle, koření a potraviny, plody a semena stromů. Stačí dokoupit lepidlo, přidat kousek provázku a máte třeba adventní věnec, nebo nové ozdobičky na vánoční stromeček.

Sezóně se dají vyrábět výrobky z kaštanů, žaludů, listů a dalších přírodních materiálů. S dětmi vyrobte třeba zvířátka, řetěz na vánoční stromeček, nebo pokud jsou větší, třeba primitivní betlém. Na jaře pak můžete do slabé látkové kapsy nasypat hlínu s travním semínkem a vyrobit si kouli trávy, je jen na vaší představivosti, jestli jí přidáte červený korálek místo nosu a vytvarujete jí jako ježka, nebo dodáte oči a široký úsměv a za pár dní se na Vás bude od okna usmívat kluk s vlasy z trávy. Děti nesmírně baví se na takové věci dívat, zvláště pokud se stane, že když zalijí holohlavého kluka na okně, tak mu vyrostou vlasy z trávy.

Každé dítě je nesmírně šťastné pokud je mu věnována pozornost a tak bude i samozřejmě nesmírně pyšné, pokud mu dovolíte, pomoci Vám s výzdobou třeba na dveře. Můžete spolu zkusit vyrobit pohádkové postavičky z barevného papíru na špejli a zahrát si s nimi divadlo. Když nebudou využívány, mohou zdobit Vaše květináče. V létě se spolu naučte vázat věnečky z květin a na konci prázdnin si je nechte uschnout a vytvořte z nich voňavou výzdobu.. Z listů javoru se nechají svázat barevné růže a to nejsme ani na začátku celého výčtu.

Možnosti tu jsou a informačním nedostatkem rozhodně netrpíme. Nechte své děti Vám pomoci s výzdobou a ony Vám to jistě oplatí širokým úsměvem.