Co se vám může stát, když si nábytek sestavíte sami

http://www.stoplusjednicka.cz/prekvapive-bystre-ovce-dovedou-rozeznavat-tvare-podobne-jako-lide d>

Když si pořídíte nábytek, řekněme třeba šatní skříň nebo psací stůl, zakoupíte jej ve formě stavebnicové skládačky, s díly zabalenými do kartonových krabic. Výrobce ani prodejce nábytku nenese žádnou zodpovědnost za průběh montáže, a stejně tak není důvodem k reklamaci situace, kdy při montáži vlastní vinou některé díly poškodíte. Co se vám může přihodit, pokud se do montáže nábytku pustíte sami?

nábytek v obýváku

Upadne vám deska na zem – to se může stát každému, a zvláště pak u velkých a těžkých desek, které zvedáte nad hlavu nebo je musíte přidržovat v obtížné poloze. Některé pády desek na zem mohou být tak nešťastné, že jim odlomí roh či kus dýhy, a toto jsou nevratné změny, resp. poškození, které je vidět.

Popletete si díly – někteří lidé v zápalu činnosti přehlédnou v návodu označení dílů a např. namísto přední desky přišroubují desku zadní, která je zčásti opracovaná bez povrchové úpravy. Pak se stane, že otvory po vrutech budou vidět a tím pádem celou montáž nábytku odnesto.cz pokazíte. Toto se nedá reklamovat a díky vaší nepozornosti si zbytečně nábytek znehodnotíte. Bohužel jsou některé montážní návody tak ledabyle sestavené či vytištěné v malém formátu, že vám zrovna moc při práci nepomohou. Jestliže tuto práci svěříte stěhovací firmě, ta je pojištěná a případnou škodu vám nahradí. Mimochodem, víte, že stěhovací firmy montují nábytek na zakázku i tehdy, když se nikam nestěhujete?

nábytek v pokoji

Přivodíte si úraz – jistě znáte večerníčkový seriál „A je to!“ Figurky Pat a Mat dokážou neuvěřitelné věci, až je humor mnohdy absurdní. Něco jiného je ale večerníček na obrazovce, a jiná je krutá realita, kdy vám na nohu spadne těžká deska nebo se na vás převrátí ledabyle opřená šatní skříň. Otřesy mozku, pohmožděniny, vnitřní zranění břicha nebo zlomeniny bohužel provází různé amatérské činnosti. Lidé zkrátka někdy dovedou napodobit večerníčkové postavy naprosto dokonale.

Přetáhnete utahovací moment – v průběhu montáže nábytku může také dojít k nepříjemnému okamžiku, kdy dotahujete vrut nebo šroub a ten se přelomí kvůli přehnanému utahovacímu momentu. Pokud se vrut odlomí v místě spoje a zůstane uvnitř desky, je to docela průšvih.