Jak se zbavit migrény bez prášků na bolest

Většina z nás si někdy migrénu zažila – bolest hlavy, která udeří nečekaně a nemá slitování. Jak se jí ale zbavit? Můžete vyzkoušet pár tipů (nikoliv prášky proti bolesti), které zvládnete z pohodlí domova.

Zkuste kofein

Jakmile začnete cítit přicházející bolest hlavy, zkuste vypít trochu kávy, či jiného nápoje obsahující kofein. Hlavně to ale nepřežeňte! Nadměrný příjem kofeinu může naopak spouštět chronické migrény.

Teplá sprcha 

Teplá sprcha může doopravdy pomoci. Uvolňují se při ní svaly, dokonce i ty kolem hlavy a krku, takže teplá voda může ulevit od migrény. Pokud nemáte přístup k vaně či sprše, můžete zkusit nahřívací polštářek, investice, která se určitě hodí při dlouhodobějších problémech.

Migréna

Vyhněte se světlům

Tma a ticho mohou pomoct s bolestí hlavy. Doporučuje se zcela zakrýt okna pomocí záclon, pokud se nejedná o dostatečně efektivní způsob, můžete použít masku na oči. Nechte se pohltit tmou, můžete zkusit i lehkou meditaci či jen koncentraci na vdechy a výdechy. Cokoliv Vás dokáže uklidnit a odvést pozornost pryč od neutichající bolesti.

Prášek na bolest

Akupunktura dělá zázraky

Pokud trpíte chronickými migrénami, nebojte se obrátit o pomoc na odborníka. Buď navštivte svého praktického lékaře, nebo můžete zkusit trochu alternativnější způsob – akupunkturu. 

Dodržujte pitný režim

Klasická rada, kterou nám maminky říkaly už od dětství. Jedná se ale o velmi účinný způsob ochrany před náhlou migrénou. Denně by měl člověk vypít minimálně 1.5 litru vody. Stejně tak byste měli omezit alkohol, pokud problémy trvají delší dobu.

Dává smysl, že se někteří lidé vyhýbají práškům proti bolesti, hlavně při častém využívání mohou škodit. Přesto se nejedná o projev slabošství či neschopnosti. Pokud trpíte chronickými migrénami, určitě navštivte svého lékaře a dohodněte se na léčbě Vašeho problému.