Jak zdravě zhubnout?

Snažíte se už delší dobu shodit nějaký ten kilogram? Vyzkoušeli jste už mnoho různých diet, ale zatím nic nepomáhá? Už si nevíte rady a občas vás už bere zoufalství? Nebo rovnou šílíte z toho, že se vám nic nedaří? Některé diety zkrátka nejsou dobré. Pokud jste zrovna i vy narazili na tu špatnou, tak budete mít tuto pachuť ve svém životě ještě delší dobu, než znovu zkusíte něco pořádného, nebo než začnete opět něčemu důvěřovat. Všechno je to dělané na bázi lidského těla a odbourávání tuků, jenomže při některých dietách se zbytečně trápíte hlady a stejně to nepomáhá, protože tělo si pak zase všechno vezme zpátky a to je ještě horší stav, protože tento se nazývá jo-jo efekt. Při něm zkrátka dochází k tomu, že po shození pár kil, jakmile se dobře najíte nebo najedete na svůj zvyklý režim a už nehladovíte, tak tělo si opět vezme tuky z výživy a naberete veškerá kila opět na své tělo. Což opravdu není příznivý výsledek, ba právě naopak to je ten naprosto nežádoucí.

Myslete na své tělo. Dejte mu to, co potřebuje.

Ptáte se, jak to ale udělat? S námi to půjde jednoduše. Ono vždy se říká, že je to jednoduché, ale skoro vždy je to složité, ale my se nyní podíváme, co je k tomu potřeba.
Tato metoda se označuje za proteinovou dietu, zkráceně ketodieta. Tento systém ve zkratce v těle navozuje stav zvaný ketóza, což je zcela přirozený jev v našem těle. Dosáhne se jej díky tomu, že baštíte více proteinů a více bílkovin, které ve své stravě do těla dostáváte. Díky upravenému jídelníčku tak nebudete mít hlad, nebudete do sebe dostávat tolik tuků a sacharidů, čímže se nebudou mít jak ukládat a díky této metodě budete hubnout uložené tuky, které ve svém těle máte. Ovšem neshodíte svalovou hmotu, protože ta bude chráněná. Tímto způsobem se dá zhubnout tolik kilo, kolik sami budete chtít. Samozřejmostí je dodržování jistých pravidel.
Ptáte se, jak je to se cvičením?

– žádné není potřeba. Samozřejmě, že se doporučuje hýbat, a při různých fázích tohoto hubnoucího programu byste se měli trochu pohybovat, ale stačí přirozené procházky či chvilka strávená v bazénu či cokoliv podobného, co vás baví. Není nutné trávit hodiny v posilovně, pokud to zrovna není vaše hobby.