Jóga jako relaxační prostředek

Chcete cvičit a neradi běháte, nebo cvičení, při kterém se zadýcháte? Zkuste raději cvičení, u kterého se prodýcháte. Všichni si představují jógu jako nudné meditační cvičení, ano v klasickém podání se jógové prvky provádějí v delších intervalech, ale v dnešní době je možné zúčastnit se kurzů, které přinášejí daleko rychlejší tempo cviků.

Při józe dochází ke komplexnímu protažení svalů, jejich uvolnění, a co je méně známo, tak i jejich posilování. Záleží, jak jsou cviky při cvičení složené, podle toho pak bude cvičení komplexní, stejně jako u každého jiného posilování. Co je však velkým přínosem jógy, je zklidnění těla a mysli, tedy pokud chceme cvičit jógu, tak bychom měli vypnout televizi, snažit se eliminovat zvuky okolo a najít si svůj čas a klid na cvičení.

jóga na pláži

Výborný přínos cvičení, které vám může dopřát posílení těla, ale i mysli je jeho celková komplexnost. Můžeme se věnovat kterékoliv části těla, stačí najít pouze vhodný cvik. Pokud jste začátečník, tak je ideální zajít si na lekci k specializovanému lektorovi. Těchto center je ve větších městech dost a ze začátku semestru jsou většinou i zkušební lekce zdarma. Pokud se však ostýcháte na první lekci jít veřejně, můžete využít pro ukázku internet. I když lze najít dost kvalitních videí zdarma, nikdy se nedá nahradit rada lektora, který vám konkrétně upraví držení těla, abyste si neublížili.

žena cvičící jógu

Důležité je si cvičení užít jako takové nestresovat se, aby ruce byly úplně přesně jako je má cvičitel, ale je důležité se správně prodýchat. A jak poznáte, že jste se při józe dostatečně uvolnili? Pozice ve střeše vám přijde příjemná a skutečně odpočinková. To znamená, že z kliku se zvednete kyčle co nejvíce nahoru, až vytvoříte skoro trojúhelník, ruce a nohy zůstávají na zemi. Pokud můžete, nyní si ji vyzkoušejte a celé to pochopíte.