Kde se půjčuje podnikatelům?

Pokud se dostane soukromá firma do finančních problémů nebo dokonce do krize, není jejímu majiteli a provozovateli co závidět. Takový soukromník má totiž rázem problémy, které se mu nejednou nedaří vlastními silami vůbec zvládnout a bez cizí pomoci se tak tento řítí do pomyslné propasti.

Nikdo z podnikatelů by podobnou situaci určitě nechtěl zažít, ale přesto ji různí podnikatelé prožívají kdykoliv, nejednou i opakovaně. A stačí kolikrát i jenom velice málo, aby se z klidně i hodně výnosné firmy stal bankrotář.

A co s tím? Jak zvládnout podobnou nezáviděníhodnou situaci, když už se v ní soukromník ocitne? Jak si počínat, aby se podařilo zachránit to, co se ještě zachránit dá?

indická dvacítka

Když se nad tím někdo podobný zamyslí, obvykle přijde na to, že by to mohla spravit nějaká ta půjčka. Protože nestačí-li peníze vlastní, není ani jiné cesty, jak si k potřebným a postrádaným penězům přijít.

Jenže půjčky se rozhodně nerozdávají jako na běžícím pásu. A to navzdory tomu, že by se mohlo z některých reklam zdát, že finanční instituce vysloveně touží po tom, aby si u nich někdo jejich půjčky vzal. Peníze obvykle dostanou jenom ti, kdo dokážou nepochybně splácet, tedy ti, kdo mají dost vysoké příjmy. A k tomu se zpravidla vyžadují i registry dlužníků bez nepříjemných záznamů, k tomu nesmí podnikateli hrozit ani exekuce nebo jiné těžkosti.

indická padesátka

Jenže ne každý podnikatel v tomto vyhoví, ne každý je dokonalý. A pro ty nedokonalé je tu aspoň nebankovní hypotéka, u které nejde o zmíněné podmínky, ale hlavně o to, aby dlužník dokázal splácet a aby toto splácení ještě pojistil zástavou své nemovitosti.

A co ten, kdo se svou nemovitostí zaručit může a jehož příjmy stačí na alespoň ty nejskoupější splátky? Ten tu pochopitelně uspěje a dostane i vysloveně ohromný ranec peněz. A o ty jde u podnikání v nesnázích především.