Malování barvami

Malování je koníček, při kterém je potřeba alespoň trocha fantazie. Během malování se myšlením mžete dostat z reality do světa iluzí a odreagovat se. Víte, že máme mnoho druhů malování, které zvládnou začátečníci až po umělce, kteří se tím živí?

Malování podle čísel
Tento styl je výborný pro začátečníky, jelikož na malířském plátně jsou předtištěné obrazy, které pouze vybarvujeme akrylovými barvami podle čísel. Nemusíte vůbec nic připravovat, vše je připravené a vy pouze vybarvujete podle čísla a kódu.

malování podle čísel

 

Malování akrylovými barvami
K tomuto malování potřebujete: Štětce, akrylové barvy, paleta, plátno, lak na závěrečné fixování.
Abyste měli možnost míchat barvy, je vhodné použít paletu na které si barvy připravíte a poté se pustíte do malování. Jaké používat štětce? V případě, že chcete, aby nebyli vidět tahy, je potřeba použít měkčí a naopak, pokud chcete mít vidět tahy, použijte tvrdší štětec. Barvu lze nanášet ve slabších vrstvách, ale také ve větších. Akrylovými barvami je možné malovat na více druhů materiálu, například na plátno, sklo, papír, plast, dřevo, zdi.

Tipy pro práci: Akrylové barvy schnou rychle, proto nenanášejte příliš mnoho barvy, se kterou nestihnete pracovat. Není vhodné přidávat mnoho vody, jelikož pak barvy ztrácí svoji krycí schopnost a obraz pak není příliš povedený. Štětce při práci nechávejte odložené ve sklenici s vodou, ne na vzduchu, jelikož barvy na něm rychle uschnou a štětec ztvrdne. Po uschnutí jsou akrylové barvy malinko tmavší než při nanášení. Nakonec po zaschnutí obraz zalakujte.

malování akrylem

Malování akvarelem
Akvarelové barvy nemají krycí vlastnosti, proto se používají na svěží malby. V případě malování akvarelem není vhodné použít klasické vodovky ze školy, ale kvalitní akvarelové barvy v tubě či na paletě. Akvarelem se maluje nejčastěji na speciální akvarelový papír, který seženete v každém krámku pro tvoření či papírnictví.