Naplánujte si dovolenou se závěsným zařízením

Závěsná zařízení si lidé pořizují z různých důvodů, automobil se pak mění na jízdní soupravu, s cílem dopravit do cílové destinace obytný přívěs, zvířata nebo předměty naložené na přívěsném vozíku. Tažné zařízení slouží jako pomocník při práci, ale je také určeno pro zábavu. Takže kromě cihel, malty a odvozu starého nábytku na chalupu s ním můžeme vyrazit i na dovolenou.

krajina Jizerský hor

Kdo dává přednost vlastnímu plánování volných dnů a nezávislosti na službách cestovních kanceláří, pro toho je koule za autem skutečným požehnáním. Vydat se za hranice všedních dnů ve vlastním autě je zkrátka něco jiného, než se trmácet vlakem či autobusem, byť klimatizovaným, ale s mnoha spolucestujícími.

Jizerské hory

Na vodu nebo na hory

Kánoe nebo raft – za tažné zařízení lze připojit přívěs s nástavbou pro převážení několika kánoí a takto podniknout vodáckou výpravu třeba v partě osmi nadšenců, kteří spolu vydrží sdílet po celý týden prostor na vodáckých tábořištích. Namísto kánoí lze také provozovat vodní turistiku na raftech, ty se pohodlně vejdou i do přívěsu bez nástavby. Rádi bychom vám připomněli, že tento způsob dovolené vám dodá mnoho potřebných záporných iontů do organismu a zároveň se vyhnete koronavirovým restrikcím.

Do hor na kolech – milujete-li dobrodružství trochu odlišného charakteru, můžete namísto lodí naložit na kouli za autem nosič kol a vydat se třeba do hor. Rádi bychom vám doporučili Jizerské hory, s ubytováním třeba v lokalitě Mariánské Hory v Albrechticích v Jizerských horách, je tu nádherný výhled do krajiny a skvělé cyklistické trasy, kde se určitě nebudete nudit. Autem s bicykly na nosiči se snadno přemístíte, kam bude třeba a tak nebude problém projet se kupříkladu podél přehrady Desná Souš, zavítat k rozhledně Štěpánka v Kořenově, sklouznout do Harrachova až k Mumlavským vodopádům, anebo se projet údolím říčky Kamenice z Josefova Dolu přes Jiřetín pod Bukovou až do Tanvaldu.