Po stopách předků

Pokud se rozhodnete pro víkendový https://www.kosmas.cz/knihy/234298/osud-ve-svych-rukach/ pobyt nebo romantickou dovolenou v tomto kraji, historie na vás bude dýchat doslova ze všech stran a jen budete vybírat cíle vašich návštěv ze široké nabídky, kterou vám rádi předloží ve zdejším turistickém informačním centru.
Pro stejně tak romantické a stylové bydlení můžete zvolit ubytování loket, přímo v centru historického královského města, kde o vás bude s největší pečlivostí dobře postaráno.hrad Loket
Samotné město vás přivítá svou dominantou, kterou je goticko-románský kamenný hrad vystavěný za vlády Václava I. Na místě, kde se v té době nacházelo slovanské hradiště zvané Starý Loket. Tak jak šla historie naší zemí, hrad měnil své pány a účel a prohnala se tu husitská vojska, byli zde vězněni lidé nepohodlní režimu, a nakonec hrad a okolí vyplenili a dobili v době třicetileté války Švédové a mnoho desítek let pustnul.
V celé této divoké a nebezpečné době prošel hrad mnoha úpravami a opravami. Nejcitelnější změny v architektuře začal po Václavovi I. Jan Lucemburský, který na hradě často a rád pobýval, a kromě hradu nechal opevnit celé město. V druhé polovině patnáctého století došlo k ničivému požáru jednoho z domů v blízkosti hradu a oheň se přenesli na hrad, který až na stavbu zvanou Markrabský dům stojící bokem, úplně vyhořel. V období pozdní gotiky a nastupující renesance se na jeho obnově podílely tři generace Šliků, kteří si z této monumentální stavby udělali své rodové reprezentační sídlo a správní středisko kraje.hrad Loket a podhradí
Začátkem 19. století se některé části hradu začaly bourat, protože jejich oprava by byla mimořádně náročná. Smutný osud sídla pokračoval i nadále a v průběhu let až do roku 1948 bylo v části areálu vězení.
K raritám vystaveným v současné expozici patří i část největšího známého meteoritu, který dopadl na nynější území České republiky. Dostal i své jméno: Zakletý purkrabí. Původně byl velký jako koňská hlava a vážil kolem 107 kg. Začátkem 19. století byl rozřezán a jeho podstatná část je dnes ve vídeňském muzeu.