Propracované RC modely

Skvělá zábava

Klasické modely se vyznačují tím, že se jedná o zmenšeninu nějakého stroje. Může to být auto, tank, letadlo, loď a další kategorie. Řada z nich vypadá opravdu skvěle, takže je radost dát si je třeba do vitríny a obdivovat je. Potom jsou tu však RC modely. Ty vzhledově nemusí být až tolik propracované, ale jejich hlavní kouzlo je v tom, že jsou funkční. U aut můžeme třeba koupit monster truck a jezdit s ním v terénu křížem krážem. Dále tu máme například letadla.

RC auto

S těmi si můžeme létat, jak se nám zlíbí, přičemž ty dražší dosahují slušné rychlosti a můžeme s nimi dělat různou akrobacii. Samozřejmě záleží na tom, jaký produkt koupíme, přičemž se zvyšující se cenou jdou většinou nahoru parametry a také funkce. Záleží na tom, kolik peněz jste ochotni investovat. Ceny začínají na tisících. Samozřejmě jsou tu modely, které jsou třeba jen pětkrát menší než skutečný stroj, což už je opravdu robustní stroj vhodný pro někoho, kdo už nějaký ten měl a má zkušenosti.

Elektronika

Spalovací motor sice dodává reálnost a má hezký zvukový projev, ale ve větší míře se používají elektrické. Výhoda je rozhodně v tom, že provoz a údržba je snadná. Musíme si je podle toho, jestli fungují na stejnosměrný nebo střídavý proud. U stejnosměrných můžeme mít radost z nižší ceny, ale mají oproti těm na střídavý proud nižší výkon. Pro začátečníka však bohatě postačí typ první. U RC modelů se hraje to, abychom fungovaly opravdu dobře a jejich ovládání byla zábava.

RC autíčka

Mnohdy je tu motorků více, protože kromě hlavního pohybu musíme nějak zatáček. Vše je řízeno elektronikou, takže my máme v ruce dálkový ovladač a model přesně ví, co chceme. Když se o něj budeme dobře starat, tak nám vydrží opravdu dlouho. Kdyby bylo potřeba koupit novou baterie, motor či jinou součástku, tak většinou není problém zakoupit si náhradní díl a ten následně vyměnit. Svět RC modelů Vám tedy může poskytnout hodiny zábavy.