Provoňte interiér svého auta

Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, je mít auto čisté a voňavé. Pro mnoho lidí je to samozřejmost, ale jsou i tací, kteří na udržování pořádku v autě nevidí nic důležitého. Jízda takovým autem, například jako spolujezdec, pak může být spíše nepříjemným zážitkem.

Jak tedy docílíme čistého a příjemně vonícího interiéru?

Ukliďte

Univerzální a nejjednodušší rada. Ukliďte celé své auto. Jednou za čas si generální úklid zaslouží i vozítko, které patří pečlivému majiteli. Vysajte, vyčistěte koberečky a potahy sedaček, ukliďte palubní desku a vyleštěte svoje okna. Interiér zbavíte prachu, mastnoty, špíny a bude vonět svěže a čistě. Používejte k těmto účelům výhradně kosmetické a čistící přípravky určené na interiér auta. Tak budete mít jistotu, že nedojde k jeho poškození.

Úklid auta

Nekuřte

Spousta kuřáků se nedokáže vzdát zvyku zapálit si cigaretu během jízdy autem. Zvlášť v dlouhých kolonách při ranní cestě do práce. Uděláte ale nejlíp, když s tímto zlozvykem skoncujete. Uděláte něco pro své zdraví, budete jezdit bezpečněji, protože se budete soustředit na cestu a vaše auto nebude čpít cigaretovým kouřem, který zcela nevyvětrají ani všechna stažená okýnka. Kromě toho, cigaretový kouř může znehodnotit i váš interiér a dát mu nehezký, nažloutlý nádech.

Vůně

Vůně do auta

Nejtypičtější věc, kterou si představíte při pojmu „vůně do auta“ jsou klasické papírové visací stromečky. Dnes jich na trhu najdete nepřeberné množství snad se všemi vůněmi, jaké znáte. Vůně nového auta, vůně kůže, vanilka, různé ovoce..stačí si jen vybrat. Životnost stromečků prodloužíte tak, že z nich ochranný obal nestrhnete najednou, ale budete ho sundávat postupně. Kromě stromečků existují i různé vůně určené k umístění do ventilátorů auta. Opět jsou k dostání v různých tvarech a vůních. Stejně jako gelové visačky, které fungují stejně jako papírové visačky, jen vydrží vonět déle.