Zajímavá věda

Vždycky jsem se zajímala, proč existuje věda. Zajímala jsem se hlavně o biologii a jak je to s člověkem obecně. Hlavně mě fascinuje lidský mozek. Jak to, že je mozek tak výkonný? Zajímá mě, proč ten mozek dráždí tak mnoho lidí a taky vědců. A proč je toho tolik neprobádaného. Lidský mozek je opravdu věda, myslím, že není vědec, který ví o mozku všechno. O mozku se prý nedá zjistit všechno. Myslím, že celkově lidské tělo je velmi záhadné a není tomu tak, že by o tom někdo věděl úplně všechno.

Věda a příroda je zajímavá a krásná.

A podle mého názoru je tělo opravdu moc neprobádané, a to hlavně mozek. Já jsem sama už přečetla tolik vědeckých knih, které se věnují lidskému tělu, že jsem z toho až překvapená. Taky si toho hodně právě pamatuji. Dokonce si někde dělám i srandu toho, že bych mohla jít vyučovat biologii třeba na střední školu. Ovšem to byl jenom vtip samozřejmě. Nicméně ale věda je můj koníček, Myslím, že mě nepřestane jen tak bavit. Spíše je tomu naopak. Věda mě přitahuje čím dál tím víc. 

I lidský život je věda.

A čím víc sleduji nějaké online filmy anebo o tom více čtu, tak si říkám, proč jsem nešla po maturitě na nějakou vědeckou fakultu. Do teďka mě to mrzí. To je asi jediné, co mě na mém životě mrzí. Že jsem našla studovat nějakou vědeckou fakultu. Opravdu by mě zajímalo, kde bych nyní byla. A jestli bych pracovala třeba někde v obchodě nebo v call centru. Anebo bych vyučovala na střední škole anebo vysoké škole. Je toho opravdu mnoho. Nicméně své vědecké záliby se nevzdám a budu dál se ve vědě rozvíjet. Myslím, že učení je nejlepší způsob, jak procvičovat mozek, aby byl stále aktivní. To taky vědci dokazují, že pravidelné trénování mozku je opravdu výhodné a člověk je pak více svěží a více mentálně fit. Já sama tomuto věřím. Podle mého názoru je pěkné a taky důležité, když se člověk o sebe stará a udržuje se fit celý život.