Založení společnosti

Pamatuji si, i když můj otec chtěl zakládat jednu společnost. Myslím si, že mluvil o tom, že bude mít akciovou společnost. Vůbec jsem nevěděla, to akciová společnost znamená. Později jsem se dozvěděla, že můj otec chce prodávat své vlastní výrobky. Jenomže se mu to nepodařilo. On nesehnal žádné spolupracovníky a žádného spolumajitele. Vůbec nikdo s ním do této společnosti jít nechtěl. Můj otec totiž chtěl prodávat součástky na auta. Měl totiž jeden velký velkoobchod v Německu, se kterým by chtěl pokračovat i v naší České republice. A musím říct, že i já jsem byla za otce velmi zklamaná, že se mu to nepodařilo.

Online práce je někdy složitá.

Protože můj otec se doma choval už tak, jako kdyby se mu tento kšeft a podnikání už povedlo. Takže mě mrzelo, že otec si žádnou společnost nezaložil. Ale nedalo se opravdu nic dělat. Takže můj otec zase občas jezdil do Německa, kam musel do své dceřiné společnosti jezdit a pracovat tam. Měl tam velmi důležité slovo a otce to moc těšilo.

Hodně pracovně cestuji.

Můj otec byl vždycky takový, že se musel cítit být velmi potřebný a vážený. A právě v německé společnosti, která se zabývá autodíly, byl velmi prospěšný a taky důležitý. A otce si v práci každý cenil. Takže pokud hledáte něco, v čem chcete podnikat, tak není nic složitého než si založit vlastní společnost. Ovšem taky si musíte zjistit to, jestli na to máte finančně psychicky a taky fyzicky. Protože podnikání a založení nějaké společnosti opravdu není jenom tak. Není to tak, že si přejete mít vlastní společnost a vydělávat. Tady jsou na to různé povolení a taky předpoklady. Taky musíte mít dobře vypracovaný plán, proč vy jste chtěli mít společnost a kdo ji povede a jaký bude mít kapitál. Opravdu je toho hodně a je lepší, pokud si na tohle všechno nejmete nějakého specialistu, který vám se vším poradí. Byla by škoda, kdyby někdo pohořel.