Astrologie v zemědělství

V posledních desetiletích se touto otázkou zabývá převážně bio-dynamické zemědělství. Tento blahodárný hospodářský směr se snaží pochopit, uchopit a využít všechny vesmírné pohyby energie. Za pomoci astrologie, pochopení vlivu Měsíce, hvězd i celých souhvězdí na počasí zde na Zemi, a tím i na vliv veškerého rostlinstva se snaží podpořit pěstování rostlin a chov zvířat. Jedním z vlivů hvězdných postavení na floru na Zemi jsou Konjunkce. Mají mnohem silnější než Měsíc. Během těchto dní, kdy jsou tato hvězdná postavení, existují vesmírné nesrovnalosti, které dráždí rostlinu a brání jejímu růstu.

Měsíc

Tento nežádoucí účinek se ještě zvyšuje, pokud Měsíc, anebo planeta zakryje planetu druhou. Tehdy hovoříme o zatmění. Toto období, pokud je čas setí, nepříznivě ovlivňuje hospodářské rostliny, brání jejich pravidelnému pozdějšímu růstu a poškozuje jejich regenerační sílu. V tuto dobu je potom třeba zahájit setí semen stromů, nebo keřů, ale nevysazovat žádné hospodářské rostliny. Je zajímavé, že planetární konstelace ovlivňují každý jednotlivý rostlinný druh. V tento čas je třeba se snažit o to poskytnout rostlinám příznivé růstové impulsy.

Ruce

Znovu a znovu se ukazuje, že rostliny planých druhů nesou ovoce, které je podobné jako u pěstovaných zemědělských odrůd, ale tyto rostliny jsou často překonány ve vůni a sladkosti svých plodů. Pro nejmenované stromy a keře není pro toto období žádný konkrétní čas setí. Zde je pouze vhodné vzít v úvahu, kdy je vrchol plodících stromů, anebo keřů, a zasít je ve vhodný čas měsíčního zvěrokruhu. Zvěrokruh je vlastně pás souhvězdí, okolo nějž obíhají Měsíc a všechny planety. Zvěrokruh je vlastně pás souhvězdí, okolo nějž obíhají Měsíc a všechny planety. Průběžně jsou potom v určitých obdobích stimulovány síly, které dopadají na zemi. Mají-li planety svoji pozici ve sto dvaceti úhlech, jedná se trigony. Měsíc přichází před stejnou trojici planet zhruba každých devět dní. Je to ideální období pro okopávání, nebo zavlažování rostlin. Tyto práce provádíme v trigonovém rytmu neboli impulsu semenného dne.