Předejděte cukrovce

Cukrovkou každý rok onemocní více lidí. Patří mezi civilizační nemoci. Tomuto nepříjemnému onemocnění bychom se měli snažit předejít.

Diabetes ohrožuje především skupinu lidí obézních. Ohroženi jsou i lidé, kteří se nevěnují pohybové aktivitě. V neposlední řadě vznik onemocnění ovlivňuje nevhodná životospráva. Cukrovka se projevuje nedostatkem inzulinu, který snižuje hladinu cukru v krvi. Lidé s nadváhou mají nejen vyšší riziko onemocnění diabetem, ale zároveň se zvyšuje riziko vysokého cholesterolu, krevního tlaku a riziko kardiovaskulárních chorob, infarktu nebo mozkové příhody. U nemocných s cukrovkou se hůře hojí kožní infekce a drobná poranění. V těch nejzávažnějších případech může u diabetika dojít až k oslepnutí.

pomoc profesionála

Jako prevenci před cukrovkou se snažte dodržovat zdravou životosprávu, korigujte tělesnou váhu a věnujte se pohybu. Záruku, že nedostanete cukrovku vám nikdo nedá, ale svému zdraví dopřejete dobrou službu.

Někteří mají k onemocnění genetické dispozice. Nepodceňujte preventivní návštěvu u lékaře. K základnímu vyšetření patří odběr krve, který ukáže hladinu cukru. Budete mít šanci, že onemocnění podchytíte včas. K návštěvě lékaře by vás měla donutit i nadměrná žízeň, časté močení a únava. Pokud se onemocnění přeci jen nevyhnete, budete muset dodržovat lékařem doporučený jídelníček. Dieta může být přísná. Přesně vám určí kdy, a jaké potraviny, můžete jíst. Při dodržování režimového opatření, můžete mít diabetes pod kontrolou.

běhání s mobilem

Nebude-li stačit úprava jídelníčku a více pohybové aktivity, nejspíš dostanete léky. Pokud ani s medikamenty není léčba úspěšná, je nutné, aby si nemocný aplikoval lék injekčně. Aby aplikace byla co nejméně nepříjemná, pořiďte si inzulinové pero. Má velmi tenkou jehlu a vpich bude minimální. Pro určení hladiny cukru v krvi si pořiďte glukometr.