Příroda Vám nabízí zdraví, berte si jej

Uvědomujete si, že možná každý den chodíte kolem rostliny, která Vám může Vaše starosti s podlomeným zdraví odehnat a zatratit? Určitě znáte známé lidové pořekadlo „Před heřmánkem smekni, před bezem klekni“.
Bez černý najdete na každém kroku. U domů, na remízku, v roklinách, na krajích lesa. Prostě všude.
Možná si ani neuvědomujete přítomnost této rostliny, pokud její bílý okolík drobných kvítků není právě v plné síle. A věřili byste, jaký dar Vám poskytuje právě tento květ?

bezinky

Ještě než se květ promění v bobule, může se využít na přípravu mnohých produktů.
Najde se nějaký i ve Vaší domácnosti?
· Pochoutkou bývá smažený květ v těstíčku.
· Bezinkový sirup z květů je bezesporu také lahodnou pochoutkou.
· I osvěžující limonáda, která se připravuje kvašením.
· Sušené květy, které se připravují, jako čaj, by rozhodně neměly v žádné domácnosti chybět.

V teplých dnech osvěží limonáda nebo sirup z bezinkových květů. V zimě, čili v době různých nachlazení, Vám může být oporou čaj z květů. Ve všech případech jde o posílení organizmu. Podporuje pocení, řeší nevolnost, nebo potíže se žlučníkem. I pomalé trávení uvede do normálního stavu.

Nemáte-li čas na vlastní výrobu, nevadí.
Mnozí lidé podlehli kouzlu vlastní výroby různých produktů, které jim příroda nabízí. Poznali, že rostliny pro podporu zdraví najdou všude kolem sebe. Mají na výrobu také čas a podmínky. Ale, co mají dělat lidé, kterým se čas nedostává?
Pokud i Vy jste natolik vytíženi, nebo Vás výroba produktů z bezu černého nenaplňuje, nemusíte se obávat toho, že si nemůžete poctivě vyrobené produkty dopřát!

šťáva

Výtečný bezinkový sirup z květů, osvěžující limonáda z bezinek, nebo sušené květy pro přípravu čaje si můžete jednoduše koupit. Druzí lidé Vám tento přepych v podobě zdraví umožní. Nemusíte se cítit ochuzeni.