Technická vyspělost aut a jejich elektrifikace.

Ačkoliv je to pro některé bolestné, pokrok se zastavit nedá a technologie a všechny různé ostatní vymoženosti se začínají objevovat i v automobilovém průmyslu.

Vše začalo jako usnadnění řidičům při jízdách, což znamená vylepšování infotainmentu auta. Z obyčejného rádia se tak postupně začal stávat velmi užitečný nástroj, ke kterému jsme mohli připojit svoje mobilní zařízení, a tak posunout možnosti vašeho auta ještě na vyšší úroveň. 

Pro spoustu řidičů jsou tyto funkce, jako Android Auto či Apple CarPlay, již nepostradatelnou části jejich vozidla, bez které si neumí představit svou běžnou jízdu. A není se čemu divit, jelikož díky těchto nástrojů se můžete například lehce vyhnout dopravní zácpě a rychle najít alternativní trasu, či si jednoduše přehrávat různé podcasty.

carplay

Usnadnění přichází ze všech koutů, a některé automobilky to dokážou posouvat na úplně jinou úroveň. Například Tesla, začala mezi prvními u svých elektrických automobilů nabízet možnost, vytopit si auto na určitou úroveň díky vašemu smartphonu. Tudíž, ráno se probudíte a skrze aplikaci ve vašem mobilu si předehřejete auto a když tedy pojedete do práce, budete mít už hezky zahřáté auto.

teslacharge

Velká kontroverze a odpor řidičů přichází s nástupem kompletní elektrifikace aut, kdy spousta automobilových značek již přestala vyvíjet či dokonce vyrábět spalovací motory. Lidé tvrdí, že taková auta jednoduše nejsou auta, mají nízkou dojezdovou vzdálenost a není je kde nabíjet. V počátcích tomu tak bylo, jenže dnes už je tomu jinak, avšak problém s nabíjením či dojezdem může být stále pro některé problém. Hlavním lákadlem je totiž ekologičnost a v mnoha případech i úspora za pohonné hmoty. Stále se vyskytují problémy s akumulátory, jelikož typ baterií, které jsou využívány se opotřebovávají, a tak jejich následná výměna může vyjít na spoustu peněz.