Jak zažít cvičit doma?

Od pondělí…od nového měsíce…od nového roku…od…od…od…

Stále si dáváme a odsouváme start našich předsevzetí. A především ty, které jsou spojené s naším pohybem. Kdy začneme? Až… a proč to stále oddalujeme? Nechce se nám? Spoustu lidí se bojí začít. Nechtějí se ztrapnit.

Pro to abyste začali cvičit a pravidelně se hýbat nemusíte chodit do posiloven a fit center. V těchto zařízení je pohyb sice progresivnější, ale pro mnohé více nekonformní. Přeci jen chodí tam lidé, kteří cvičí několik let a je to jejich vášeň. Bojíme se, že si o nás budou myslet různé věci? Že se nám busou smát za naši techniku a výkony? NE. Začněte doma bez okolních pohledů. Jak ale začit?

cvičení

  1. Vytvořte si plán – určete si v předstihu které dny v týdnu a v kolik hodin budete cvičit. Pro začátek je ideální 3x týdně. Napište si to do diáře nesmazatelnou fixou, ať cvičení nemůžete vynechat ani přesunout. Řád a disciplína je první krok k úspěchu a vytrvalosti
  2. Žádné stísněné prostory – Když už máte vyhraněný čas na pohyb vytvořte si dostatečně velký prostor. Neomezujte se ve cvičení díky stísněnému prostoru. Stačí odsunout křesla, stolek a místo je na světě.
  3. Začněte s celým tělem – vše už je připraveno, nezbývá než začít. Při startu se za měřte na full-body cvičení. Procvičíte celé tělo a zpevňujete se rovnoměrně. Navíc si zautomatizujete základní pohyby a cviky.

 

cvičení

  1. Nepřepálit start – z počátku můžete být přemotivovaní, máte pocit, že čím déle cvičíte tím lépe. Nejlepší bude začít s 15ti až 20ti minutovém pohybem. Důležité je aby vás to stále bavilo a těšili jste se na další tréning a zároveň abyste se další den byli schopni pohnout.
  2. Nepřeceňovat se – nesrovnávejte se a začněte radši s méně náročnými cviky a přidávejte na obtížnosti. Vaše klouby vám poděkují.
  3. Parťákem je internet – najděte a inspirujte se cvičícími videi na internetu. Naleznete zde nepřeberné množství. Stačí si jen najít ten ideální pro vás.