Vestavěné skříně – jediné úložiště v bytě, vše na jednom místě

Otevřou prostor

U vestavěných skříní není to nejdůležitější pouze to, co je uvnitř, tedy koncepce rozmístění jednotlivých polic, zásuvek, drátěného programu, ramínkových konzolí atd., jde tu i o vnější vzhled posuvných dveří. A zde do hry promlouvá zejména světlo uvnitř uzavřeného prostoru. Jestliže má váš dům k dispozici obrovské prostory, což nebývá tak časté, a je to spíše doménou zámeckých interiérů, je pravděpodobné, že užíváte obytný prostor relativně malý, řekněme o velikosti v průměru dvoupokojového bytu, a tam se počítá každý krychlový decimetr.

vestavěná skříň

Vestavěná skříň by měla mít posuvné dveře koncipované tak, aby místnost otevřela světlu, a aby to naopak nebylo obráceně. Jakmile si vyberete tmavé dveře, byť by měly velmi pěkný vzor i barvu, zúží to prostor natolik, že se tu budete cítit nesví, a může to časem vyvolat i depresivní stavy, podobně jako venku, kdy je dlouho zataženo a nevidíte modrou oblohu a slunce.

moderní koupelna

Vytvoří dojem čistoty a smyslu pro pořádek

Obrovskou výhodou vestavěných skříní Stěn skříně je schopnost vytvořit souvislou rovnou stěnu, vyzdobenou zrcadly a s posuvným systémem dveří, které budí dojem smyslu pro pořádek, nějaký řád a čistého prostředí. Je to úložný prostor, kde se nachází vše na jednom místě, přehledně a velmi jednoduše dostupné.

Nebudete nic hledat – pokud si vytvoříte vlastní smysluplný systém, nebude nutné pobíhat po bytě a hledat nějakou věc, kde je uschovaná. Kupříkladu se chystáte na dovolenou a nemůžete najít in-line brusle, které jste naposledy využívali někdy před rokem, a nepamatujete si, zda jsou v úložném prostoru vašeho lůžka, nebo v garáži. Nebo ve skříni ve sklepě, v předsíni nebo pod schodištěm. Pobíháte zmateně sem a tam a nalézt jedny brusle vám trvá půl hodiny. Když to zopakujete s deseti věcmi, máte na celé odpoledne o zábavu postaráno, což vám také sebere spoustu energie.