Budoucnost

Setkala jsem se bohužel i s tím, že byla věda znevažována. Tuším, že to bylo proto, že některé vědecké termíny jsou poněkud nesrozumitelné. Ovšem ne vše je tak složité, jak se zdá. Podle mého názoru je věda opravdu důležitá. A dokáže být i velmi zajímavá. Je škoda, že se na vědy v našem školství neklade tak velký důraz. Je přece jenom potřeba abychom věděli, jak svět funguje, a to na trochu jiné bázi než té společenské. Samozřejmě to není o nic důležitější. Ovšem věda je pro mě něco krásného. Má tolik různých odvětví a možností na které se jde zaměřit.  

Učení

Fyzika, chemie, kvantová mechanika, neurobiologie, je toho tak moc a všechno stojí za to. Vše nějakým způsobem doplňuje naše vědomosti o vesmíru, planetách, lidském těle nebo o čemkoliv na co si vzpomeneme. Kolikrát nedokážeme vysvětlit tolik věcí, které se nám v životě běžně dějí. Takových ,,nevysvětlitelných’’ jevů co jsou kolem nás, kterým bychom mohli porozumět právě díky vědě. Toto odvětví, zkoumání nám může pomoci vyřešit problémy, které nás sužují desítky let. Nebo vyřešit ty problémy, které jsou už tak velké, že je dost možné, že nás sami vyhladí.  

Energie

Skrývá neuvěřitelná tajemství, ale také nebezpečí. Je jen na nás, jak ji využijeme, zda k dobrým účelům nebo těm špatným. Skrývá ohromné možnosti, které máme u nohou, právě teď. A co Vy? Jak to vidíte? A jaký máte názor na to, že by se do vědecké obce začalo uvolňovat více peněz, právě pro to, že nám může otevřít dveře k tajemstvím vesmíru. Máme tolik možností a stačí je jen využít.  

Vlastně myslím, že máme víc možností než kdykoliv v historii. Tolik technologií, které nám můžou usnadnit, anebo také zničit život. Můžeme zachránit nemocné, nasytit hladové, vyřešit světový energetický problém nebo zachránit životní prostředí. Záleží jen na nás. Tak co Vy na to? Nestojí to za Vaši pozornost?