Můžeme hrací stan pro děti postavit i uvnitř?

Asi není třeba říkat, že dětem je dobré poskytnout co nejlepší a nejbohatší prostředí pro jejich rozvoj. To samozřejmě znamená, že budou mít k dispozici množství nejrůznějších podnětů – i když ne tak velké, aby jej nedokázali zpracovat.

K tomu patří také variabilita her a hraček, které mají k dispozici. Neznamená to, že jich musí mít spoustu, avšak měly by být různé a každá b měla umožňovat jinou činnost. Měly by tam být zastoupeny jak „aktivní“ hračky, jako je například míč, tak i „klidné“, jako jsou například puzzle či omalovánky.

ksiltovka1

Jednou z těchto hraček, kterou jsou poměrně oblíbené, je mimo jiné také hrací stan pro děti https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-stany-a-domecky-pro-deti/. Navzdory svému názvu se však obvykle nejedná o něco, co by bylo možné použít při běžném pobytu v přírodě. Na vině je zde hlavně materiál, ze kterého je často vyrobena stanová plachta.

Obvykle se totiž nejedná o klasickou celtovinu, nýbrž o poměrně tenkou klasickou látku. To, že tato nedokáže příliš vzdorovat vnějším vlivům, není ani třeba říkat. Navíc často není součástí designu ani uchycení do země.

stan1

Důvodem je zde samozřejmě cena – rodiče chtějí koupit co nejlevněji, zvlášť když jej děti brzy odrostou. I z tohoto důvodu nejsou příliš používány kvalitní materiál, ačkoliv samozřejmě musí splňovat určité bezpečnostní standardy.

Avšak i přes výše uvedené nedostatky mají děti tyto stany a domečky rády. Otázkou však je, kde je máme postavit. Již bylo zmíněno, že venkovní podmínky příliš nevydrží, na druhou stranu často zabírají poměrně dost prostoru na to, aby je bylo možné postavit v bytě.

Řešením je zde postavit je venku, ale vždy po hraní vše opět složit a uklidit. Že se to nesetká zrovna se souhlasem dětí, je velmi pravděpodobné. Navíc ani materiálu toto konstantní skládání a rozkládání příliš neprospěje. Na druhou stranu je to jediný způsob, jak alespoň částečně prodloužit životnost.

Jiným řešením je pak postavit jej doma, pokud máte dostatek prostoru. Pak se nemusíte o výdrž vůbec obávat.